Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hizmet sektöründe ciddi boyutlarda daralma iş ve gelir kaybı yaşandı

TÜRKİYE AŞÇILAR FEDERASYONU’NA BAĞLI ESKİŞEHİR AŞÇILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI KEMAL KAYA, COVİT19 SALGINININ PANDEMİ NİTELİĞİ KAZANARAK TÜM DÜNYA İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’Yİ DE ETKİSİ ALTINA ALMASIYLA BİRLİKTE, EV DIŞI TÜKETİMİNİN(EDT) BAŞINDA GELEN YEME İÇME SEKTÖRÜNDE, CİDDİ BOYUTLARDA DARALMA İŞ VE GELİR KAYBI YAŞANDIĞININ ALTINI ÇİZDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hizmet sektöründe ciddi boyutlarda daralma iş ve gelir kaybı yaşandı
141 views
09 Aralık 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı Eskişehir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, Covit19 salgınının pandemi niteliği kazanarak tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına almasıyla birlikte, ev dışı tüketiminin başında gelen yeme içme sektöründe, ciddi boyutlarda daralma iş ve gelir kaybı yaşandığının altını çizdi.

Bu sektörün toplam kayıtlı istihdamının yüzde 65 ini oluşturan aşçı, garson ve diğer hizmet çalışanlarının, gelir bakımından dibe vurduğunu kaydeden Kaya, “Hizmet sektörü ülke ekonomisi için büyük bir hacim ve öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sektörün sorunu Türkiye’nin sorunudur. Ekonomide bir kesimin harcaması diğer hizmet üreten kesimin geliri oluyor. Kriz bu açıdan bakıldığında hizmet sektörünün bir bakıma daha iyi anlaşılmasına vesile olmuştur. İşletmeler, et, balık veya yemek değil, sadece hizmet satıyor diye biliriz. Çünkü evde yapılan yemeğin maliyeti de bellidir. İşte bu yapılan hizmetlerin karşılığında, mutfaklardaki şef aşçılarımızda el emeği ve alın teri olan karşılıklarını bu hizmetten alıyorlar. İnsanlığı mı kurtaralım, yoksa günden güne Covit19 sebebi ile kaybettiğimiz tüm kazanımlarımızı mı kurtaralım, yoksa bu aşamada sağlıklı olarak ayakta kalıp gelecek güzel günlere umutla mı bakalım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.