Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Asliye Ceza Mahkemesi hâkiminden emeklilik öncesi kişisel resim sergisi

ESKİŞEHİR’DE ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HÂKİMİ SALİH BERKTAŞ KEVSERKUL, EMEKLİLİĞİ ÖNCESİNDE HAZIRLADIĞI KİŞİSEL RESİM SERGİSİNİ ESKİŞEHİR ADALET SARAYI’NDA SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Asliye Ceza Mahkemesi hâkiminden emeklilik öncesi kişisel resim sergisi
42 views
07 Şubat 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir’de Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi olan Salih Berktaş Kevserkul, emekliliği öncesinde hazırladığı kişisel resim sergisini Eskişehir Adalet Sarayı’nda sanatseverlerin beğenisine sundu.

Eskişehir’de 4. Asliye Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Salih Berktaş Kevserkul, 40 yılı aşkın süredir icra ettiği mesleğinden emekliye ayrılma kararı aldı. Kevserkul’un emekliliğine sayılı günler kala Eskişehir Adalet Sarayı’nda sanatseverlerin beğenisine sunduğu kişisel resim sergisinin açılışına Vali Erol Ayyıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, adalet sarayında görevli hâkim, savcı ve diğer ilgililer katıldı.

Serginin açılışında konuşan Vali Erol Ayyıldız, “Sadece hâkimliğiyle değil resim yapma yeteneği ve sanatçılığı söz konusu. Ayrıca bunun yanında kendisi bir yazar ve çok güzel romanları var. Bu anlamda kalan ömrünü de dolu dolu sanatsal etkinliklerle geçireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Hâkim Salih Berktaş Kevserkul, sergi açılışında yaptığı konuşmada, “40 yılı aşkın süreyle adalet hizmetinde bulundum. Kendimizce adaleti mümkün mertebe yerine getirmeye çalıştık. Son günlerimizde adaletin bir de sanat ve edebiyat yönüyle de uzak olmadığını gösterebilmek için naçizane kendi uğraş alanlarımızda resim sergisi ve kitap imzası günleri düşündük. İlgilenen sayın misafirlere çok teşekkür ederim. Bütün arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Ben de kendilerine kat kat hakkımı helal ediyorum” dedi.

Hâkim Salih Berktaş Kevserkul, yazdığı kitabı da sergide imzalayarak sanatseverlere hediye etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.