Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi’nden çok sesli müzik eğitimi

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TARAFINDAN DÜZENLENEN, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KORAY ÇALGAN SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİKTE MÜZİKOLOG ERSİN ANTEP VE ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ELEMANI ÖĞR. GÖR. DR. METE GÖKÇE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ. MÜZİKOLOG ERSİN ANTEP VE KORO ŞEFİ DR. METE GÖKÇE, KATILIMCI VE ÖĞRENCİLERE BİLGİLER VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi’nden çok sesli müzik eğitimi
158 views
05 Kasım 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen, Anadolu üniversitesi Koray Çalgan Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Müzikolog Ersin Antep ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Mete Gökçe öğrencilerle bir araya geldi. Müzikolog Ersin Antep ve koro şefi Dr. Mete Gökçe, katılımcı ve öğrencilere bilgiler verdi.

Çok sesli müzik alanındaki gelişmeler konuşuldu

“Cumhuriyet Dönemi Çok Sesli Müzikte İlk Adımlar” başlıklı seminerde Müzikolog Ersin Antep, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok sesli müzik alanındaki gelişimine dair bilgiler aktarırken Cumhuriyet’in ilk yıllarında çok sesli müziğe katkı sağlamış isimlerden ve bu konuya öncülük etmiş sanatçılardan da bahsederek günümüze kadar gelmiş Türk müzik sanatını katılımcılara anlattı.

Öğrenciler koro çalıştayında bir araya geldi

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Koro Eğitimi Çalıştayı’nda ise koro şefi Dr. Mete Gökçe; diyafram kullanımı, ses üretimi, ortak düşünme ve dinleme konularında eğitim verdi. Yaş gruplarına göre ayrılan öğrencilerin sahnede ayrı ayrı yer alarak yaptıkları ses çalışmaları, koro dersi kapsamında çalıştıkları eserler üzerinde müzikal ve teknik kazanımlar sağlamalarına katkıda bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.