Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi iş yaşamı ile öğrenciler arasında köprü olmaya devam ediyor

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, EĞİTİM KALİTESİNİN YANI SIRA İMZALADIĞI KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İLE ÖĞRENCİLERİN AKADEMİK BAŞARILARINI İŞ HAYATINA TAŞIMALARINA DESTEK OLUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi iş yaşamı ile öğrenciler arasında köprü olmaya devam ediyor
67 views
27 Kasım 2020 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi, eğitim kalitesinin yanı sıra imzaladığı kurumlar arası iş birliği protokolleri ile öğrencilerin akademik başarılarını iş hayatına taşımalarına destek oluyor.

Bu çerçevede Eskişehir Meslek Yüksekokulu (EMYO) 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulaması İş Birliği Protokolü’nü imzalamak üzere, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş bir araya geldi. Protokolün imza töreninde Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel, EMYO Müdürü Prof. Dr. Aslı Afşar ve ESO heyeti de yer aldı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi olarak öğrencilerinin iş yaşamına hazır bir şekilde mezun olmalarını istediklerini belirterek, 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulamasına dâhil olan öğrencilerin, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda şehre artı değerler katacağını ifade etti. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise Anadolu Üniversitesi ile böyle bir projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, gençlerin sanayi tesislerinde staj yapacak olmasının önemine vurgu yaptı.

İmzalanan protokol ile Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin iş dünyasına hazırlanmaları ve eğitim hayatında edindikleri tecrübeleri pekiştirmeleri amaçlanıyor. Eğitim kapsamında, 1 yarıyıl devam edecekleri uygulama ile öğrenciler, akademik eğitimlerinin üzerine iş dünyası tecrübesi de ekleyecekler.

Protokol kapsamında Anadolu Üniversitesinin 3+1 Eğitim Modeline göre işyeri eğitimi uygulaması yapacak öğrencilere mevzuata uygun eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Protokolde öğrencilerin mesleki alanları ile ilgili işlerde çalışması ve işyeri eğitimi uygulaması süresince sigorta işlemlerinin yapılması maddeleri de yer alıyor. Nitelikli ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Anadolu Üniversitesi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliklerini arttırarak devam ettirmeyi hedefliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.