Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararası Sinema ve Gençlik Kongresi’nin ikincisi çevrim içi gerçekleştiriliyor

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN BU YIL İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI SİNEMA VE GENÇLİK KONGRESİ (ICAY), 3-4 ARALIK 2020 TARİHLERİNDE SİNEMA VE GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR. “SİNEMA VE EKOLOJİ” ALT TEMASIYLA İÇİNDE BULUNULAN PANDEMİ KOŞULLARI NEDENİYLE ÇEVRİM İÇİ OLARAK DÜZENLENEN KONGRENİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uluslararası Sinema ve Gençlik Kongresi’nin ikincisi çevrim içi gerçekleştiriliyor
140 views
04 Aralık 2020 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Sinema ve Gençlik Kongresi (ICAY), 3-4 Aralık 2020 tarihlerinde sinema ve gençleri bir araya getiriyor. “Sinema ve Ekoloji” alt temasıyla içinde bulunulan pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi olarak düzenlenen kongrenin açılışı gerçekleştirildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel, kongrede iletişim akademisyenlerinin yanı sıra lise öğrencilerinin çalışmalarına da yer verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özellikle pandemi dolayısıyla küresel sorunlara değinmenin önemli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Temizel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sinema sanatı, küresel sorunlar üzerine ortak bir anlayış geliştirmemizde önemli bir rol oynamaktadır. Sanatın gücü, sorunları tartışmaya açmasından ve çözüm önerileri geliştirilmesine vesile olmasından gelmektedir. Bu yılki temasıyla kongre, bu sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılmasına zemin oluşturmaktadır. Bu vesileyle kongrenin ülkemize ve tüm insanlığa faydalı ve hayırlı olmasını diliyorum. Toplantının gerçekleşmesini sağlayan tüm ekibe ve bildiri sunacak olanlara teşekkür etmek istiyorum.”

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu ise kongre açılışında yaptığı konuşmada, pandemi döneminde iletişimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bu kongre vesilesiyle lise öğrencilerini yani gençlerimizi ağırlama şansına sahip oluyoruz. Gençlerin sinema sanatı ve iletişim alanına dair fikirlerini dinleyebiliyoruz. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bunun yanı sıra iletişim akademisyenlerinin çalışmalarını da takip etme fırsatı bulabiliyoruz. İletişim akademisyenlerini bir araya getirmesi, ortak çalışmalar yapılmasına vesile olması, hem hocalar hem de kurumlar arasında dostluklar kurulmasını desteklemesi, böyle etkinliklerin önemini daha da belirginleştirmektedir.”

Kongrenin açılış konuşmasında son olarak ICAY Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nezih Orhon konuşmasını gerçekleştirdi ve kongre programının detayları hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Bu yılki alt teması Sinema ve Ekoloji olan kongre süresince bu temada iki oturum yer alacak. Bunun yanı sıra; Sinema, Temsil ve Edebiyat; Sinemada Dijital Dönüşüm temalı oturumlarımız da olacak. Bu kongrenin bir diğer önemli etkinliği ise; Eskişehir’deki üç farklı lisenin katılımıyla gerçekleşecek olan Sinema ve Gençlik paneli. Programla ilgili daha detaylı bilgiye web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Hepimize verimli ve keyifli bir kongre dileriz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.