Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Temiz enerji Tepebaşı’nda yaygınlaşıyor

TEPEBAŞI BELEDİYESİ, TEMİZ ENERJİ ÇALIŞMALARI UYGULADIĞI MERKEZLERİ ARASINA SAKİNTEPE SOĞUK HAVA DEPOSU’NUN DA KATILMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Temiz enerji Tepebaşı’nda yaygınlaşıyor
23 views
21 Mart 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tepebaşı Belediyesi, temiz enerji çalışmaları uyguladığı merkezleri arasına Sakintepe Soğuk Hava Deposu’nun da katılması için çalışmalara başladı.

Tepebaşı Belediyesi, temiz enerji çalışmaları kapsamında ana hizmet binası da dahil olmak üzere merkezlerinde hayata geçirdiği güneş enerji santralleri ile temiz enerji üreterek tasarruf sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Sakintepe Mahallesi’nde bulunan Sakintepe Soğuk Hava Deposu’nun da çatısına güneş enerji santrali kurulması için çalışmalar başladı. Tepebaşı Belediyesi’nin başvurusu sonrasında ’Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ yetkilileri, 2020 yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında “Sürdürülebilir Tarımsal Üretimde Kaynak Verimli Soğuk Hava Deposu” projesi için kabul öncesi ön inceleme çalışması yaptı.

Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekibi, incelemede bulunan yetkililere Sakintepe Soğuk Hava Deposu hakkında bilgi verdi. Belediye yetkilileri, Tepebaşı’ndaki üreticilere hizmet veren merkezin çatısına yerleştirilecek güneş panelleri ile elektrik üretileceğini, üretim fazlası elektriğin şebekeye verilmesinin planlandığını kaydetti. Yapılacak dönüşüm ile Sakintepe Soğuk Hava Deposu’nun giderleri arasında başı çeken elektriğin güneş enerjisinden üretilerek tasarruf edilmesi hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.