Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Tedarikçiler fiyatlarını geri çekmek durumunda kalacak”

ESMİAD BAŞKANI ŞAMİL SEYHAN, YAPTIĞI AÇIKLAMASINDA, HERKESİN KAFASININ ÜRÜN FİYATLARINDA GERİLEME OLUP OLMAYACAĞI KONUSUNDA KARIŞIK OLDUĞUNU AKTARDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Tedarikçiler fiyatlarını geri çekmek durumunda kalacak”
79 views
23 Aralık 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir Müteşebbis İşadamları Derneği (ESMİAD) Başkanı Şamil Seyhan, dövizin düşmesiyle birlikte hammadde fiyatlarının da azalacağını belirterek, “Dövize bağlı farklı girdilerin, ürün maliyetine yansımaları hemen olmayabilir, ama tedarikçiler rekabetçi piyasa ortamında fiyatlarını geri çekmek durumunda kalacaktır” dedi.

Seyhan, yaptığı açıklamasında, herkesin kafasının ürün fiyatlarında gerileme olup olmayacağı konusunda karışık olduğunu aktardı. Piyasa ortamında geri çekilen fiyatların fırsatçıların işine gelmeyeceğini vurgulayan Seyhan, “Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu gibi “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” ürünü devreye alındı. Açıklama sonrasında Türk Lirası’nın değer kazanması piyasalarda bir güven sağladı. Şimdi herkesin aklında kalıplaşmış soru ‘Madem döviz düştü, ürün fiyatları da geri gelir mi?’ Elbette geri gelecektir. Özellikle yerli hammadde kullanan üreticiler fiyatlarını bu hafta itibariyle geriye doğru güncellemelidir. Dövize bağlı farklı girdilerin, ürün maliyetine yansımaları hemen olmayabilir ama tedarikçiler rekabetçi piyasa ortamında fiyatlarını geri çekmek durumunda kalacaktır. Tabi ki bu durum fırsatçı simsarların işine gelmeyecektir” ifadelerini kullandı.

“Üretim ve ihracatın yükseleceği bir istikrarlı Türkiye Ekonomi Model’ini destekliyoruz”

İhracatçıların mutlaka devlet desteklerini takip etmesi, ülkeye ve kendisine fayda sağlayacağı her fırsatı değerlendirmesi gerektiğini belirten Başkan Seyhan, yeni ekonomi modelini desteklediklerini şu ifadelerle kaydetti:

“İş insanları toplulukları başka devletlere bağlı değillerse Türkiye Cumhuriyeti devlet politikalarına güvenmek ve üyelerini de güvendirmek durumundadır. Ülkemizde yatırımların durmayacağı, istihdamın artacağı, üretimin ve ihracatın yükseleceği bir istikrarlı Türkiye Ekonomi Model’ini tabii ki destekliyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.