Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(ÖZEL) Kanseri yendi, birikimini kanser hastası çocuklar için bağışladı

ESKİŞEHİR’DE EŞİNİ KANSERDEN DOLAYI KAYBEDEN VE KENDİSİ DE KOLON KANSERİ TEDAVİSİ GÖREREK HASTALIKTAN KURTULAN 80 YAŞINDAKİ KIYMET ÜSTÜNDAĞ, DOKTORUNUN SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE HACCA GİTMESİNE İZİN VERMEMESİ ÜZERİNE, İBADETİ İÇİN BİRİKTİRDİĞİ 60 BİN LİRAYI ÇOCUK HEMATOLOJİ VE ONKOLOJİ SERVİSİNE BAĞIŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(ÖZEL) Kanseri yendi, birikimini kanser hastası çocuklar için bağışladı
60 views
28 Eylül 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir’de eşini kanserden dolayı kaybeden ve kendisi de kolon kanseri tedavisi görerek hastalıktan kurtulan 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ, doktorunun sağlık sorunları nedeniyle hacca gitmesine izin vermemesi üzerine, ibadeti için biriktirdiği 60 bin lirayı Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisine bağışladı.

Eskişehir’de yaşayan 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ, 1985 yılında eşi Ahmet Üstündağ’ı akciğer kanseri nedeniyle kaybetti. Eşinin ardından yıllar sonra 1994 yılında kolon kanserine yakalanan Kıymet Üstündağ, tedavi altına alınarak yakalandığı hastalıktan kurtuldu. Yıllar boyunca eşiyle birlikte hayalini kurduğu hac ibadetini yerine getirmek için para biriktiren Üstündağ’a, sağlık sorunlarının bulunması nedeniyle doktoru tarafından seyahat etmesinin uygun olmadığı söylendi. Bunun üzerine ibadeti için biriktirdiği 60 bin lirayı bağışlamaya karar veren Üstündağ, tanıdıklarının vasıtasıyla Osmangazi Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisiyle iletişim kurdu. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra birikimini bağışlayan 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ ve eşi Ahmet Üstündağ’ın isimleri, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinde bulunan iki farklı odaya verildi. Kendi tedavi sürecinde de yattığı odaya verilen isimlere dua ettiğini söyleyen Üstündağ, yapılan bağışların kanser hastası çocukların rahat tedavi görmesi için kullanıldığı belirtti.

“Ben de iyi olursam böyle bir oda yaptıracağım dedim”

Hayatı boyunca farklı yerlere ve insanlara bağış yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Üstündağ, “1985 yılında kanserden dolayı eşimi kaybettim. Daha sonra da 1994 yılında ben kansere yakalandım. Kendimi bu bağışlara adadım. Bu bağışlar beni çok mutlu ediyor. Hacca gitmek istedim ama birçok hastalığım var. Kalp doktorum gitmeme müsaade etmedi. Ben hastanede yatarken, yattığım oda da iki karı-kocanın isimleri vardı. Ben onlara hep dua ediyordum. Ben de iyi olursam böyle bir oda yaptıracağım dedim. Şimdi muradıma erdim, çok mutluyum. Bağış için bazı yerlere başvurdum ama sonuç alamadım. Bu mutluluk öyle bir mutluluk ki tarif edilemez. Allah herkese nasip etsin. Kanser hastası yavrularımıza Allah şifalar versin. Bütün dualarımız onlara olsun. Ben çok mutluyum. Yardım etmesini çok seviyorum. Herkese tavsiye ederim. Allah onlara sağlık ve sıhhat versin ki biz de mutlu olalım” şeklinde konuştu.

“Kendisi onkolojide tedavi gören çocuklar için büyük bir bağış yaptı”

Kıymet Üstündağ’ın bağış yapmasına vesile olan Türkiye Motosiklet Platformu üyesi Gürkan Güler, platform olarak da bağış yaptıkları için bir odaya da kendi isimlerinin verildiğini söyledi. Kendi oğlunun da kanser tedavisi gördüğünü ve yapılan bağışların tedavi sürecinde hayati önem taşıdığını belirten Güler, “Oğlum lösemi, onkoloji bölümünde kanser tedavisi görüyor. Camiamızdan arkadaşlarımızın vasıtasıyla kıymet teyzemizi tanıdık. Teyzemiz çok örnek bir insan. Kendisi onkolojide tedavi gören çocuklar için büyük bir bağış yaptı. Bu bağışlar oradaki ailelere ve tedavi gören çocuklara gerçekten şifa olacaktır. Kıymet teyzemiz kendi haç parasını çocuklarımız için bağışladı. Biz de vesile olduk. Allah kabul etsin. Tüm vatandaşlarımızın bu tür duyarlı davranışlar yapmasını bekliyoruz. Şu anda o bölümde tedavi olan çocuklarımızın 3 odasına isim verildi. Odalardaki eksiklikler giderildi. Tabi ki bunlar da şifaya döndü. O isimleri görenler dua da ediyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.