Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş günü kutlanıyor

OSMANLI DEVLETİ KURULUŞUNUN TÜM DÜNYAYA İLAN EDİLDİĞİ KARACAŞEHİR CAMİİ’NDE HATİM DUASI VE MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Osmanlı Devleti’nin kuruluş günü kutlanıyor
54 views
28 Ocak 2022 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmanlı Devleti kuruluşunun tüm dünyaya ilan edildiği Karacaşehir Camii’nde hatim duası yapıldı, Mevlid-i Şerif okutuldu.

Eskişehir Karacaşehir Camii, 27 Ocak 1299 tarihinde Osmanlı Devleti’nin ilk hutbesinin okunduğu ve kuruluşunun tüm cihana ilan edildiği yer olarak biliniyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş günü 27 yıldır bu camide dualar ile anılıyor. Ertuğrul Gazi Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bu yılki programda hatim duası yapıldı ve Mevlid-i Şerif okutularak geçmiş yâd edildi.

Dernek Başkanı Abdül Ünal, düzenlenen program hakkında bilgilendirmede bulundu. Osmanlı Devleti’nin kuruluş gününün, 1995 yılından beri ilk hutbenin okunduğu camide anıldığını anlatan Ünal, “Bugünkü programımızın amacı, Osmanlı’nın kuruluş hutbesinin okunduğu, yani 27 Ocak 1299 tarihinde devletin kurulduğu günü anmak. 27 Ocak 1995 yılından bugüne kadar 27 Ocak tarihlerinde Karacaşehir Camisi’nde hem hatim duası, hem Mevlid-i Şerif okutarak geçmişimizi yâd edelim diye her yıl geleneksel olarak program düzenliyoruz” dedi.

Her yaz Ağustos ayında yine Karacaşehir Camii’nde etkinlik düzenlediklerini söyleyen Ünal, Osmanlı kültürünü yaşatmaya çalıştıklarından bahsetti. Başkan Ünal, “Aynı zamanda 1995 yılından bugüne kadar da Ağustos ayının son pazarı ilk hutbenin okunduğu bu camide cuma hutbesi okutuyoruz. Cumartesi pazar da kültürel etkinliklerimiz oluyor. Yani hem kültürümüzü yaşatmak hem de tarihimizi yâd etmek için” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.