Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kuaförler için yeni imkân

TESK-ESYEM İLE BİRLİKTE BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ İLE DAHA ÖNCE USTALIK BELGESİNİ ALAMAYAN YETERLİ ŞARTLARI SAĞLAYAMAMIŞ BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK UZMANLARI İÇİN BELGELERİNİ ALMANIN YOLUNU AÇIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kuaförler için yeni imkân
26 views
09 Nisan 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu-Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi (TESK ESYEM), Berberler ve Kuaförler Odası Mesleki Yeterlilik Belgesi ile daha önce ustalık belgesini alamayan yeterli şartları sağlayamamış berber, kuaför ve güzellik uzmanları için belgelerini almanın yolunu açıyor.

Konuya ilişkin bilgi veren Eskişehir Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Fethi Özkara, mesleki yeterlilik belgesinin, yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca, yetki kapsamlarında yer alan ulusal yeterliliklerde tanımlanmış esaslara göre yürütülen ölçme değerlendirme faaliyetleri sonucunda başarılı olan bireyler için düzenlenen ve bireyin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilen öğrenme kazanımlarına bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olduğunu gösteren belge olduğunu belirtti. Özkara, “Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite edilmiş bir sistem aracılığıyla tarafsız, tutarlı, âdil ve güvenilir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan bireylere Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenir. Mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanan meslek sahipleri daha sonrasında Baksan Eğitim Merkezi’nde denkliklerini yaptırdıktan sonra kalıcı olan ustalık belgelerini almaya hak kazanacaklardır. Sınavdan önce TESK-ESYEM tarafından görevlendirilen eğitmen ile gerçekleşecek olan eğitimlere katılım oldukça önemlidir. Çünkü sınav anında nelere dikkat edilecek, nasıl davranılacak, hangi ekipmanlar nasıl kullanılacak bunlar gibi püf noktalara değinilecektir. Belgesi olmayan meslek sahipleri belgelerine kavuşacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.