Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kirliliği görünce çektiği fotoğrafları paylaşmaktan vazgeçti

MANZARA FOTOĞRAFI ÇEKMEK İSTEYEN İRANLI SANAZ TAMİMZAFEH PORSUK ÇAYI’NDAKİ KİRLİLİĞİ GÖRÜNCE VAZGEÇTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kirliliği görünce çektiği fotoğrafları paylaşmaktan vazgeçti
91 views
11 Şubat 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Porsuk Çayı üzerindeki buz tabakasının erimeye başlamasıyla yüzeyde yayılan çöpler, Eskişehir’e dışarıdan gelen insanların da dikkatini çekiyor. Üniversite öğrencisi İranlı Sanaz Tamimzafeh, kentin önemli turistik değerlerinden olan Porsuk Çayı’nın güzel fotoğraflarını paylaşmak istediğini, ancak gördüğü kötü manzara karşısından bundan vazgeçtiğini söyledi.

Haftalar önce donan Porsuk Çayı’na sorumsuzca atılan ve yüzeyde daha belirgin olan kötü görünümlü çöpler, buz tabakası çözülmeye başlayınca yayılmaya başladı. Turistlerin uğrak noktası olan Porsuk Çayı’nın bu hali, kent merkezine ilk defa gelenler için kötü izlenim oluşturuyor. Köprü üstünde fotoğraf çekinmek isteyen insanlar, oluşan kötü görüntüyü şaşkınlıkla izliyor. Yoldan geçenlerin de dikkatini çeken kirlilik, Eskişehir’in tanıtımına gölge düşürüyor.

Fotoğrafları paylaşmaktan vazgeçti

Eskişehir’e eğitim amacıyla İran’dan gelen ve Porsuk’un güzel fotoğraflarını çekip saklamak ve paylaşmak isteyen Sanaz Tamimzafeh, su yüzeyinde gözüken çöpleri görünce oldukça şaşırdı ve çok rahatsız edici olduğunu söyledi. Çektiği fotoğrafı kirlilikten dolayı paylaşmadığını belirten Tamimzafeh, “Ben İran’dan geliyorum. Eskişehir’e ilk defa geldim, dört aydır buradayım. Sosyal medyada paylaşmak için Porsuk Çayı’nın fotoğrafını çektim. Fakat fotoğrafta çöpler kötü gözükünce paylaşmaktan vazgeçtim. Bizde de şehrin ortasından geçen bir nehir var. O nehir de böyle pis oluyor, herkes çöp atıyor. Daha önce Porsuk Çayı’nı bu kadar pis görmemiştim. Bu görüntü hiç hoş değil. İnsanların doğaya biraz daha değer vermesi, ilgililerin sık sık buraları temizlemeleri gerekiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.