Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ESO’da “Kadının Güçlenmesi Prensipleri” imzalandı

ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI (ESO), KADININ İŞ ODAĞINDA TOPLUMSAL ROLÜNÜN GÜÇLENDİRİLMESİNİ HEDEFLEYEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KADININ GÜÇLENMESİ PRENSİPLERİ’NE İMZA ATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ESO’da “Kadının Güçlenmesi Prensipleri” imzalandı
74 views
12 Mart 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), kadının iş odağında toplumsal rolünün güçlendirilmesini hedefleyen Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne imza attı.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde ekonomik yaşamın içinde yer almasını sağlamak amacıyla alınan prensip kararlarını, TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerinin katılımıyla imzaladı.

İmza töreni sonrası konuşan ESO Başkanı Kesikbaş, Oda olarak kadınların güçlenmesini hedefleyen çalışmaları desteklediklerini ifade ederek, “Bugün imzaladığımız bu prensip kararları da bakış açımızın bir göstergesidir. Eskişehir Sanayi Odası olarak girişim, iş geliştirme, tedarik zinciri ve pazarlama süreçlerinde kadınlarımızın mutlaka olmasını ve güçlenmelerini önemsiyoruz. TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu üyelerimize bu konuda çalışmalar yaptıkları için teşekkür ederiz” dedi.

TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elif Gürkaynak ise imza töreninde prensip kararları hakkında bilgi vererek, kadın girişimciliğinin cesaretlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin artması için çalıştıklarını, bu yönde projeler gerçekleştirdiklerini aktardı. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerini kampanyaya dönüştürdüklerini ifade eden Gürkaynak, toplumda ve ekonomide kadının yerin arttırmak için çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

ESO’da gerçekleşen imza törenine TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Nilay Güneş Erdemir, Duygu Özdemirel Atabay, Merve Edizkan, Melek Özaydemir, E. Nilgün Tezgöçen, Arzu Yalçın katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.