Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi’nden bir ilk

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ, AÇIK VE UZAKTAN ÖĞRENME ALANINDA DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLAN ASYA AÇIK ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ (ASİAN ASSOCİATİON OF OPEN UNİVERSİTİES-AAOU) ÜYELİĞİNE KABUL EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi’nden bir ilk
175 views
28 Şubat 2022 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, açık ve uzaktan öğrenme alanında dünyada söz sahibi olan Asya Açık Üniversiteler Birliği (Asian Association of Open Universities-AAOU) üyeliğine kabul edildi.

Açıköğretim Sisteminin kuruluşunun 40. yılını kutlayan Anadolu Üniversitesi, uluslararası alanda önemli bir açılıma daha imza attı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, açık ve uzaktan öğrenme alanında dünyada söz sahibi olan Asya Açık Üniversiteler Birliği (Asian Association of Open Universities – AAOU) üyeliğine kabul edildi. AAOU Genel Sekreteri Dr. Rahmat Budiman imzalı olarak gönderilen üyelik kabul mektubunda Anadolu Üniversitesinin tam üye olarak kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Anadolu Üniversitesi tam üyelik statüsünü elde ederek bugünden itibaren; AAOU’nun ortak proje çağrılarına katılmak, yönetiminde söz sahibi olmak, düzenlenen konferanslara ev sahipliği yapmak, üye kurumlar ile ortak çalışmalar yürütmek gibi bir dizi olanaktan yararlanabilecek.

AAOU tam üyesi olan ilk Türk Üniversitesi Anadolu Üniversitesi oldu

1987’de kurulan Asya Açık Üniversiteler Birliği, Asya kıtasında açık ve uzaktan eğitimin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunuyor. Asya’da açık ve uzaktan öğretim yapan birçok üniversite AAOU üyesi kurumların çalışanları için değişim programı olanakları sunuyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden şimdiye kadar 10 öğretim elemanı bu olanaktan faydalanmıştı. Bundan önceki süreçte AAOU’nun ortak üyesi durumunda olan Anadolu Üniversitesi, böylelikle bu birliğe tam üye olan ilk Türk üniversitesi olma unvanını da elde etmiş oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.