Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin girişimcilik başarısı

KURUCU ORTAKLAR/ÜNİVERSİTE SIRALAMASINDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE’DE BULUNAN 209 ÜNİVERSİTE ARASINDAN LİSTEYE GİREN 63 DEVLET VE VAKIF ÜNİVERSİTESİNİ GERİDE BIRAKARAK SEKİZİNCİ SIRADA YER ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin girişimcilik başarısı
69 views
27 Ocak 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçen yıl yatırım alan üniversitelerin belirlendiği “2021 Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporunda, en çok yeni girişim ortaya koyan devlet üniversiteleri sıralamasında da Anadolu Üniversitesi altıncı sırada yer aldı.

Geçen yıl yapılan girişimler ve yatırımları kapsayan, 2021 Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu yayınlandı. Hızlı büyüme potansiyeli yüksek şirketlerin kuruluşundan kârlı hale gelene kadar geçirdiği evre olarak tanımlanan startup/teknoloji girişimlerinde Anadolu Üniversitesi de yer aldı. Teknoloji ve inovasyonun hayatın her alanında desteklenmesini amaç edinen Anadolu Üniversitesi, gerçekleştirdiği yenilikçi girişimlerle sadece Eskişehir’de değil tüm Türkiye’de örnek ve öncü olma yolunda başarıyla ilerliyor.

Anadolu Üniversitesi Kurucu Ortaklar/Üniversite sıralamasında üst basamaklarda

Yerli ve yabancı pek çok yatırımcı ilk kez 2021 yılında Türk girişimlerine yatırım yaptı. Bu kapsamda başarılı fikirleri ile Türk girişimciler de sıralamaya girdi. Listede Türkiye’de 2021 yılında yatırım alan girişimler arasında Eskişehir üçüncü oldu. Kurucu Ortaklar/Üniversite sıralamasında ise Anadolu Üniversitesi, Türkiye’de bulunan 209 üniversite arasından listeye giren 63 devlet ve vakıf üniversitesini geride bırakarak sekizinci sırada yer aldı. Startup Ekosistemi Yatırım Raporu’na göre 2021 yılında en çok yeni girişim ortaya koyan devlet üniversiteleri sıralamasında da Anadolu Üniversitesi 31 girişimci ile altıncı sırada yer aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.