Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, İŞ DÜNYASI PROTOKOLLERİ İLE SEKTÖREL OLARAK DA GELİŞMEYE VE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu Üniversitesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı
108 views
18 Kasım 2020 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir Meslek Yüksekokulu 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulamasına yönelik olarak hazırlanan iş birliği protokolü, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ile Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği adına Ekrem Birsen arasında imzalandı.

Alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü mezunlarıyla ülke kalkınmasını ve gelişmesini destekleyecek alt yapıya sahip olan Anadolu Üniversitesi, iş dünyası ile gerçekleştirdiği protokoller aracılığıyla Eskişehir ile bütünleşerek; sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda şehre artı değerler katmayı ve şehirle ortaklaşa bir kültür oluşturmayı hedefliyor. Bu amaçla bir iş birliği de Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında sağlandı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, kurumlar arası iş birliğini Anadolu Üniversitesi olarak önemsediklerine dikkat çektiği konuşmasında, öğrencilerin alana inerek tecrübe kazanmaları gerektiğini belirtti. Rektör Erdal “Aşçılık, büro yönetimi, dış ticaret, emlak yönetimi, pazarlama ve turizm otel işletmeciliği alanlarında eğitim gören meslek yüksekokulu öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinin gerçekleştirilmesinde esnaf ve sanatkârların yeri çok önemli. Desteklerinden dolayı ESESOB Başkanı Ekrem Birsen’e teşekkür ediyorum.” dedi.

İmzalanan bu protokolle, Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulunda uygulanacak olan 3+1 eğitim modeli kapsamında, 1 yarıyıllık İşyeri Eğitimi Uygulaması yapacak öğrencilerin, öğrenimleri sırasında kazandıkları bilgi ve becerileri geliştirebilmeleri ve pratik tecrübe kazanmalarının sağlanması planlanıyor.

Protokol kapsamında Anadolu Üniversitesinin 3+1 Eğitim Modeline göre işyeri eğitimi uygulaması yapacak öğrencilere mevzuata uygun eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Protokolde öğrencilerin mesleki alanları ile ilgili işlerde çalışması ve işyeri eğitimi uygulaması süresince sigorta işlemlerinin yapılması maddeleri de yer alıyor. Söz konusu protokol ayrıca, işyerlerinin yükümlülüklerini yerine getirmesinin sağlanmasını da kapsıyor.

Çağın ihtiyaçlarını gözeterek nitelikli ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Anadolu Üniversitesi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine devam etmeyi hedefliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.