Eskişehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Adalar’ı ikiyi bölen rezaletin gerçek yüzü

ESKİŞEHİR’İN ÖNEMLİ TURİSTİK BÖLGELERİNDEN OLAN PORSUK ÇAYI ETRAFINDAKİ YÜRÜME YOLLARINDA BİRBİRİNE ZIT MANZARALARI GÖSTEREN İHA MUHABİRLERİN ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARIN GÜN VE SAATİ, ‘YALAN HABER’ İDDİALARIN AKSİNE ‘ADALAR’DA BİR GARİP DURUM’ BAŞLIĞI İLE SERVİS EDİLEN HABERİN GERÇEKLİĞİNİ ORTAYA KOYDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Adalar’ı ikiyi bölen rezaletin gerçek yüzü
25 views
21 Ocak 2022 - 23:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskişehir’in önemli turistik bölgelerinden olan Porsuk Çayı etrafındaki yürüme yollarında birbirine zıt manzaraları gösteren İHA muhabirlerin çektiği fotoğrafların gün ve saati, ‘yalan haber’ iddiaların aksine ‘Adalar’da bir garip durum’ başlığı ile servis edilen haberin gerçekliğini ortaya koydu.

Kentteki yoğun kar yağışından sonra Porsuk Çayı etrafındaki Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerine ait yürüme yollarının bir tarafının çamur ve balçıkla kaplı, diğer bir tarafının temiz olması vatandaşların yanı sıra çevre esnafının da tepkisine neden olmuştu. Porsuk Çayı’nın Odunpazarı Belediyesi’ne ait olan bölümündeki kar yığını, çamur ve kötü görüntüye karşılık, Tepebaşı Belediyesi’ne ait bölümdeki temizlik, çekilen fotoğraflarla da ortaya konulmuştu.

Yaşanan bu garip durumu anlatan haberin servis edilmesinin ardından, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un bazı sosyal medya hesapların yaptığı ‘Yalan haber’ iddialarını gerçeği yansıtmadığı, İHA muhabirlerinin fotoğraflarındaki tarih ve saat detayları ile ortaya konuldu.

Çevre esnaf tepkisini, “Karşı taraf çok temizken bu taraf hep balçık. Kafelerimizin içi leş içinde kalıyor, elimizde paspas, süpürge hiç eksik olmuyor. Kar yağalı 2 gün olmasına rağmen bu tarafı görüyorsunuz. Kafelerin içi berbat, bizler berbatız, yürüyemiyoruz, düşüyoruz. Müşterilerimiz de yürürken zorluk çekiyor” diye belirtmişti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.